systemy erp
  naglowek  
 

e-faktury

16-12-2011

e-faktury

Z dniem 01 stycznia 2011 r. zostały znowelizowane przepisy w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępnianiaorganowi podatkowemu.

 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. (Dz.U. nr 249 poz. 1661) faktury mogą być przesyłane, w tym udostępniane w dowolnym formacie elektronicznym, pod warunkiem uprzedniej akceptacji tego sposobu przesyłania faktur przez odbiorcę faktury. Akceptacja albo jej cofnięcie może być wyrażona w formie pisemnej lub w formie elektronicznej.
 
Warunkiem korzystania z e-faktur jest zapewnienie wystawianym e-fakturom autentyczności pochodzenia oraz integralności ich treści, czyli zastosowanie formatu elektronicznego, który co do zasady, uniemożliwia dokonywanie zmian treści e-faktury.
 
E-faktury stanowią znakomity sposób na rozwiązanie problemu związanego z obiegiem dokumentów, możliwością kontroli dokumentów sprzedaży oraz zakupów, a przede wszystkich przyczyniają się do obniżenia kosztów sprzedaży. Dzięki e-fakturom obieg dokumentów staje się
o wiele szybszy, niż w przypadku faktur wystawianych w formie papierowej.
 
Nasza firma podjęła decyzję o wystawianiu e-faktur swoim odbiorcom, w związku
z tym prosimy o zgodę na przesyłanie faktur w formie elektronicznej, którą można przesłać w formie pisemnej na formularzu umieszczonym poniżej.
 
Równocześnie pragniemy powiadomić, że system KOMADRES posiada możliwość przesyłania faktur w formie elektronicznej i ich przechowywania zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Finansów.
 
Ponadto informujemy o nowej funkcji umożliwiającej przechowywania kopii faktur w e-archiwum bez konieczności ich wydruk. E-archiwum oszczędza papier i miejsce potrzebne do składowania faktur. Ponadto znakomicie ułatwia dostęp do wystawionych faktur w celu przeglądania obrazu faktury, drukowania jej kopii, lub duplikatu.
 

Jeśli zechcieliby Państwo wdrożyć funkcje wysyłania e-faktur i/lub przechowywania kopii faktur w elektronicznym archiwum w swojej Firmie prosimy o kontakt z pracownikami Działu Marketingu naszej firmy pod numerami  tel. 17-8603721 lub 17-8603722.

Co nowego w Komadres ?

Informacje o nowościach wprowadzonych w systemie Komadres

 

WIĘCEJ >>

Komadres

Zintegrowany system klasy ERP przeznaczony dla firm i instytucji branży komunalnej, mieszkaniowej, przemysłowej oraz budownictwa oraz jednostek budżetowych.

Nowoczesna i bezpieczna technologia, innowacyjne rozwiązania systemowe.

 

> więcej

Subskrybuj RSS